Braki kadrowe ogromnym problemem brytyjskiej służby zdrowia

Braki kadrowe ogromnym problemem brytyjskiej służby zdrowia

Liczba lekarzy rodzinnych w Wielkiej Brytanii jest niewystarczająca, aby sprostać potrzebom pacjentów. Nie są oni w stanie przyjąć wszystkich potrzebujących osób. Według zrzeszenia Royal College of GPs (RCGP) czasy oczekiwania na wizyty są znacznie za długie i przekraczają standardy.

Przedstawiciele Royal College of GPs zaapelowali do ministra zdrowia o podjęcie działań dotyczących braków kadrowych w przychodniach.

Brytyjski rząd jeszcze niedawno zapowiadał, że zamierza zatrudnić rekordową liczbę pracowników służby zdrowia. Do 2025 roku w UK ma zacząć przyjmować ponad 6 tysięcy nowych lekarzy rodzinnych.

Prezes RCGP prof. Martin Marshall ocenił, że lekarze rodzinni zmagają się z ogromnym obciążeniem. To sprawia, że wielu rezygnuje z zawodu i odchodzi z pracy. Profesor zwrócił uwagę, że największym problemem pozostają braki kadrowe.

Minister zdrowia Matt Hancock zapewnił, że rząd podejmie działania mające na celu zatrudnienie wykwalifikowanych lekarzy. Jeżeli obietnica by się spełniła, pacjenci mogliby liczyć na 50 mln wizyt dodatkowych rocznie.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako