Wielka Brytania: 100 tysięcy funtów dla nauczycieli atakowanych przez uczniów

Wielka Brytania: 100 tysięcy funtów dla nauczycieli atakowanych przez uczniów

Ponad 100 tysięcy funtów przeznaczono na odszkodowania dla trzech nauczycieli zaatakowanych przez uczniów w 2019 roku. Związek zawodowy nauczycieli EIS poinformował, że zaatakowani doznali nie tylko stresu, ale także wstrząsu i obrażeń zewnętrznych.

W 2019 roku EIS zabezpieczył 290 tysięcy funtów dla nauczycieli, którzy doznali obrażeń w miejscu pracy. Duża część wypłat związana była jednak z wypadkami, m.in. upadkami, potknięciami czy poślizgnięciami.

W 2019 roku 105 tysięcy funtów zostało wypłacone trzem nauczycielom. 55 tysięcy funtów otrzymał pedagog, pod którego adresem jeden z uczniów wykrzykiwał wulgaryzmy. Nauczyciel został także brutalnie pobity, co skutkowało poważnymi obrażeniami ciała. 30 tysięcy funtów otrzymał pedagog, który podczas kłótni z uczniem został ranny i doznał stresu. 20 tysięcy funtów przeznaczono dla nauczyciela, którego podopieczny ciągnął za włosy i uderzył kilkukrotnie swoją głową o jego głowę. Pedagog doznał wówczas wstrząsu mózgu.

W 2018 roku na wypłatę odszkodowań przeznaczono mniejszą kwotę, natomiast w 2017 roku wypłacono ponad 450 tysięcy funtów odszkodowania. EIS podkreśla, że co prawda ataków na nauczycieli nie jest więcej, jednak są one znacznie brutalniejsze niż w przeszłości.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako