Kanał La Manche: Brytyjska straż przybrzeżna zatrzymała 49 nielegalnych imigrantów

Kanał La Manche: Brytyjska straż przybrzeżna zatrzymała 49 nielegalnych imigrantów

Wczoraj brytyjska straż przybrzeżna zatrzymała 49 nielegalnych imigrantów, którzy chcieli dotrzeć do UK przez kanał La Manche. Imigranci przemieszczali się czterema niewielkimi łodziami. Według ustaleń służb pochodzili z Afganistanu, Iranu oraz Iraku.

W akcji poszukiwawczo-ratunkowej uczestniczyły dwa okręty brytyjskie, samolot oraz śmigłowiec. Od wczesnych godzin porannych przeszukiwano wybrzeża hrabstwa Kent.

W Sky News pokazano ludzi w kamizelkach ratunkowych, owiniętych kocami. Ich eskortą zajmowali się funkcjonariusze straży przybrzeżnej w porcie Dover w południowo-wschodniej Anglii.

Nielegalni imigranci próbują regularnie przedostać się przez kanał La Manche z Francji. Od początku grudnia przechwycono ok. 150 osób. Wśród nich były również kobiety z dziećmi. MSW Wielkiej Brytanii zapowiedziało, że będzie starało się odesłać do Europy kontynentalnej każdego, kto nielegalnie przedostanie się do UK przez kanał La Manche. Od stycznia 2019 roku w ten sposób do Wielkiej Brytanii przybyło ponad 1800 osób.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako