Londyn: Zarekwirowane przez policję noże staną się elementami zewnętrznych siłowni

Londyn: Zarekwirowane przez policję noże staną się elementami zewnętrznych siłowni

Organizacja Steel Warriors wpadła na nietypowy pomysł na zastosowanie zarekwirowanych noży. Jej członkowie wierzą, że dzięki temu ulice Londynu staną się bezpieczniejsze. Noże zostały przetopione i mają posłużyć jako elementy siłowni na świeżym powietrzu.

Ben Wintour oraz Pia Fontes to współzałożyciele organizacji Steel Warriors. Otrzymali od policji dwie tony zarekwirowanych noży, które następnie przetopili, a pozyskany materiał został wykorzystany podczas budowania siłowni na świeżym powietrzu.

Młodzi ludzie noszą przy sobie noże najczęściej z dwóch powodów – brawury lub po to, aby czuć się bezpieczniej. Pomysłodawcy nietypowego projektu chcą, aby młode osoby spędzały czas na świeżym powietrzu, ćwicząc i nabierając fizycznej pewności. To pomoże im chodzić po ulicach bez broni.

Z zarekwirowanych noży powstały już dwie siłownie – w Ruskin Park w Lambeth oraz na terenie Finsbury Park. Do akcji przyłączyła się także sieć sklepów Co-op. Planuje się, że w ten sam sposób powstanie 20 nowych siłowni w Londynie.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako