Polski kierowca oskarżony o spowodowanie śmierci nastolatka na M1

Polski kierowca oskarżony o spowodowanie śmierci nastolatka na M1

64-letni Polak mieszkający w Houghton Regis usłyszał zarzuty dotyczący spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego. Kierowca ciężarówki miał zabić nastolatka na autostradzie M1.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (1 grudnia) na autostradzie M1 na wysokości zjazdu 11A w pobliżu Luton. Około godziny 15.15 lokalna policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kolizji. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy oraz ciężarówka.

Jeden z pasażerów pierwszego pojazdu zmarł na miejscu. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala z poważnymi obrażeniami. Kolejne trzy osoby biorące udział w kolizji odniosły niewielkie obrażenia i zostały opatrzone na miejscu. Odcinek autostrady M1 był czasowo wyłączony z ruchu.

Okoliczności zdarzenia nadal są wyjaśnione. Wstępnie ustalono, że Polak kierujący ciężarówką nie zachował należytej ostrożności. To właśnie przez nieuwagę 64-latka miało dojść do kolizji. Mężczyzna oskarżony jest o niebezpieczną jazdę, w wyniku której zginął nastolatek – jeden z pasażerów samochodu osobowego biorącego udział w wypadku.

64-latek stanął przed sądem. Jego sprawa została skierowana do wyższej instancji. Rozprawa odbędzie się 13 stycznia 2020 roku. Mężczyzna będzie oczekiwać na nią w areszcie.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako