Atak terrorystyczny na London Bridge – zginęły dwie osoby i kilka zostało rannych

Atak terrorystyczny na London Bridge – zginęły dwie osoby i kilka zostało rannych

W piątek doszło do ataku terrorystycznego na London Bridge. Napastnik zabił dwie osoby przy użyciu noża. Kilka zostało rannych. Mężczyzna groził również, że wysadzi się w powietrze. Do ciała miał przymocowany pas z ładunkiem wybuchowym. Zginął od strzału jednego z policjantów. Okazało się, że zamachowiec miał powiązania terrorystyczne.

Do napaści doszło ok. godziny 14 w piątek. Nożownik zabił dwie osoby – mężczyznę i kobietę. Kilka przechodniów odniosło rany. Na miejscu natychmiast pojawiła się policja. Zamachowiec został obezwładniony przez przechodniów. Wówczas jednak okazało się, że miał od przymocowany do ciała pas z ładunkami wybuchowymi. Policja nakazała przechodniom oddalić się od napastnika. Ten podjął próbę ucieczki. Wówczas został śmiertelnie postrzelony. Okazało się, że ładunki wybuchowe były atrapą.

Zamachowiec to 28-letni Usman Khan, który już w 2012 roku został skazany za przestępstwa na tle terrorystycznym. W grudniu 2018 roku opuścił warunkowo więzienie. Mężczyzna był stale monitorowany przez policję – nosił bransoletkę elektroniczną. Trwa wyjaśnianie okoliczności, jak doszło do tego, że 28-latkowi udało się przeprowadzić atak terrorystyczny. Okazało się, że napastnik miał powiązania z grupą terrorystyczną al-Muhajiroun.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako