Brytyjczyk próbował wwieźć z Francji do UK ciało matki. Martwa kobieta „podróżowała” z nim na siedzeniu pasażera

Brytyjczyk próbował wwieźć z Francji do UK ciało matki. Martwa kobieta „podróżowała” z nim na siedzeniu pasażera

53-letniego Brytyjczyka zatrzymano w piątek w Calais. Mężczyzna próbował dostać się na prom z Francji do Wielkiej Brytanii. Wraz z nim w samochodzie na fotel pasażera „podróżowała” jego martwa 86-letnia matka.

Mężczyzna przyjechał do Francji wraz z matką w zeszłą środę. Najpierw udali się do wakacyjnego domu w Vernon, a następnie do rodzinnej posiadłości w La Bost. Sąsiedzi Brytyjczyków przyznali, że w dniu przyjazdu syn z matką się pokłócili. Po kłótni szybko opuścili posiadłość, co było dość nietypowe. Zazwyczaj zostawali we Francji na co najmniej tydzień.

W Calais francuska policja odkryła martwe ciało na siedzeniu pasażera. Wszczęto dochodzenie w sprawie zabójstwa kobiety. Podczas przeszukania obu posiadłości we Francji natrafiono na ślady krwi. Nie był to jednak jednoznaczny dowód na to, że doszło tam do przestępstwa. Patolog podczas sekcji zwłok stwierdził, że kobieta była schorowana.

53-letni syn ofiary zeznał, że jego matka miała raka. Często się też przewracała, co miało wyjaśnić ślady krwi w mieszkaniach. Mężczyzna w trakcie podróży miał zagadywać matkę. Gdy ta się nie odzywała, uznał, że śpi. Śmierć kobiety odkrył dopiero w Calais.

Mężczyzna nie trafił do aresztu. Został wysłany na oddział psychiatryczny i poddany obserwacji ze względu na zły stan psychiczny. W sprawie nadal trwa postępowanie, które ma wyjaśnić wszystkie szczegóły zdarzenia. Prokurator nie wyklucza żadnych scenariuszy.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako