Walia: Młodzi Brytyjczycy pobili Polaka, uderzając go w głowę szklanymi butelkami

Walia: Młodzi Brytyjczycy pobili Polaka, uderzając go w głowę szklanymi butelkami

W Bagillt w Walii doszło do ataku na Polaka. Dwaj młodzi Brytyjczycy dotkliwie pobili naszego rodaka. Mężczyzna m.in. był uderzany w głowę szklanymi butelkami oraz kopany.

W związku ze sprawą zatrzymano i aresztowano dwóch młodych Brytyjczyków. Jack T. oraz Connah B. właśnie usłyszeli wyrok. Mężczyźni bez powodu zaatakowali Polaka w październiku ubiegłego roku. Brytyjczycy podróżowali wraz z dwiema kobietami autobusem z Flint do Bagillt. Zaczepili Polaka, jednak ten nie do końca rozumiał, co do niego mówią.

Nasz rodak opuścił autobus w Bagillt. Za nim wysiadł Jack T. oraz Connah B. Mężczyźni zaczęli bić Polaka butelkami z piwem oraz kopać go. Ich ofiara po napaści miała poważne obrażenia i została przetransportowana do szpitala.

Podczas wyjaśniania okoliczności sprawy okazało się, że młodzi Brytyjczycy w chwili ataku byli pijani. Jack T. miał na swoim koncie już inne przestępstwa, w tym wylanie na swoją byłą dziewczynę i jej brata benzyny. Mężczyzna nie przyznał się do ataku na Polaka. Sąd uznał go jednak winnym i skazał na 8,5 roku pozbawienia wolności. Connah B. usłyszał wyrok 4 lat więzienia.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako