UK: Dojazdy do pracy zajmują coraz więcej czasu

UK: Dojazdy do pracy zajmują coraz więcej czasu

Trades Union Congress (TUC) przeprowadziło badania, z których wynika, że Brytyjczycy poświęcają coraz więcej czasu na dojazdy do pracy. Podróż zazwyczaj trwa o 5 minut dłużej niż dekadę temu – to jeden z wniosków wynikających z opublikowanego raportu.

Według raportu TUC mieszkańcy Wielkiej Brytanii codziennie przeznaczają średnio 59 minut na dojazd do pracy. Ten niekorzystny wzrost zaobserwowano w każdym regionie Wielkiej Brytanii. Najgorszym miejscem dojazdów do pracy jest region South East. To tutaj przeciętny pracownik traci na dojazdy do pracy 31 godzin rocznie więcej niż dekadę temu. Duży wzrost wskaźnika odnotowano również w South West (26 godzin więcej) oraz West Midlands (24 godziny rocznie).

TUC podsumowało wnioski płynące z raportu stwierdzeniem, że Brytyjczycy poświęcają ok. 221 godzin rocznie na dojazdy do pracy i powroty do domu. Czas ten można byłoby spędzić w zupełnie inny sposób – z rodziną lub przyjaciółmi. Raport wskazuje na konieczność zwiększenia inwestycji w infrastrukturę oraz wprowadzenia zmian w pracy, pozwalających na bardziej elastyczną pracę.

Autorzy raportu apelują również o znacjonalizowanie pociągów i autobusów tak, by obniżyć koszty podróży i zapewnić połączenia w każdej części Wielkiej Brytanii.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako