Nożownik z Polski skazany w UK

Nożownik z Polski skazany w UK

40-letni Adam B. stanął przed brytyjskim sądem i usłyszał wyrok 880 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany za zaatakowanie nożem innego Polaka. Dzięki Europejskiemu Nakazowi Aresztowania mężczyzna mógł zostać sprowadzony do UK na proces.

Do zajścia doszło w 2014 roku. Wówczas to Adam B. zadał kilka ciosów nożem Krzysztofowi K. Mężczyźni poznali się w 2012 roku, kiedy to zamieszkali w jednym mieszkaniu w Newquay. Obaj byli zatrudnieni przy zbieraniu kwiatów. Adam B. zaczął spotykać się z siostrą Krzysztofa K., a później z córką jego partnerki. To popsuło relacje pomiędzy mężczyznami.

W 2012 roku po raz pierwszy doszło do szarpaniny pomiędzy Polakami. Kolejny incydent miał miejsce jakiś czas później. Wówczas Krzysztof K. został zaatakowany przed domem i pobity przez kilku mężczyzn. Wśród nich był również Adam B. Ofiara nie zgłosiła jednak tego zajścia na policję, ponieważ była poszukiwana w związku z przestępstwami narkotykowymi.

Do ataku z użyciem noża doszło 15 maja 2014 roku. Wówczas Adam B. zaatakował Krzysztofa K., wyzywając go i zadając mu dwa ciosy nożem. Następnie napastnik postanowił uciec z Wielkiej Brytanii do Polski.

Adam B. ostatecznie został skazany przez brytyjski sąd na 880 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna po odbyciu kary zostanie deportowany do Polski. Krzysztof K. natomiast znajduje się w polskim więzieniu w związku z popełnionymi przestępstwami drogowymi.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako