Extinction Rebellion planuje kolejne protesty

Extinction Rebellion planuje kolejne protesty

Aktywiści z Extinction Rebellion zapowiedzieli 12-dniowy protest. Ma się on odbyć przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii. Są one wyznaczone na 12 grudnia. Aktywiści w ten sposób chcą zwrócić uwagę na konieczność wprowadzenia działań, które zapobiegną zmianom klimatu.

Niedawne październikowe protesty tej organizacji poważnie zakłóciły życie mieszkańców Londynu oraz działanie brytyjskiej stolicy.

12-dniowe protesty mają mieć charakter zarówno lokalny, jak i ogólnokrajowy. Extinction Rebellion ma nadzieję, że nadchodzące wybory będą wyborami w sprawie zmian klimatycznych. Organizacja zapowiedziała, że celem protestu mają być politycy, a nie zwykli ludzie. Nie ujawniono jednak, jaka będzie forma protestu.

Extinction Rebellion chce wywrzeć wpływ na polityków, aby działania na rzecz klimatu traktowali jako priorytet. Nowo wybrany parlament będzie miał potencjalnie aż 5 lat na dokonanie jakichkolwiek zmian w tym kierunku.

W środę sąd wydał wyrok, w którym uznał, że zakaz zgromadzeń Extinction Rebellion wydany przez policję, był niezgodny z prawem. Organizacja nie planuje składać zbiorowych pozwów przeciw służbom. Nie wyklucza jednak, że poszczególni członkowie mogą składać pozwy indywidualne za nieuzasadnione aresztowania.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako