Znana jest tożsamość wszystkich ofiar z ciężarówki z Essex

Znana jest tożsamość wszystkich ofiar z ciężarówki z Essex

Wszystkie ofiary znalezione w ciężarówce 23 października na terenie parku przemysłowego w południowo-wschodniej Anglii były obywatelami Wietnamu. Wszyscy zostali zidentyfikowani.

Ofiary znalezione w ciężarówce pochodziły z sześciu prowincji Wietnamu: Haiphong, Hai Duong, Nghe An, Ha Tinh, Quang Binh i Hue. Brytyjska policja ściśle współpracowała z wietnamskimi służbami, aby jak najszybciej zidentyfikować ofiary.

Przypomnijmy, ciała 31 mężczyzn i 8 kobiet znaleziono w parku przemysłowy Waterglade Industrial Park. Znajdowały się one w chłodni umieszczonej na naczepie ciężarówki. Kontener przypłynął do Anglii z Belgii – z portu Zeebrugge.

Początkowo podejrzewano, że ofiarami są Chińczycy. W toku śledztwa ujawniono jednak, że byli to Wietnamczycy. Wśród ofiar ujawniono ciała aż 10 nastolatków. Najmłodsza osoba miała 15 lat, najstarsza natomiast 44 lata.

Służby brytyjskie postawiły zarzuty dwóm osobom zamieszanym w sprawę. Jest to kierowca ciężarówki oraz mężczyzna zatrzymany na terenie Irlandii. Usłyszeli oni zarzuty zabójstwa, uczestnictwa w przemycie ludźmi oraz pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy UK. Poszukiwani są również dwaj inni mężczyźni zamieszani w sprawę. W Wietnamie natomiast aresztowano dotychczas 11 osób, które podejrzewane są o związek z tą sprawą.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako