Brytyjscy posłowie apelują o konieczności zmian w zakresie polityki migracyjnej

Brytyjscy posłowie apelują o konieczności zmian w zakresie polityki migracyjnej

Restrykcyjna polityka migracyjna Wielkiej Brytanii może wpływać na to, że imigranci podejmują desperackie próby przekroczenia granicy UK. Ostatnia tragedia w Essex świadczy o rosnącej skali problemu. Posłowie apelują, aby Wielka Brytania pozostała we współpracy z Unią Europejską w sprawie nielegalnych migracji.

W ostatnich latach brytyjski rząd uszczelnił granice. Według deputowanych z Foreign Affairs Committee to właśnie to mogło doprowadzić do tragedii w Essex. Migranci szukają bowiem nowych, często niebezpiecznych sposobów na nielegalne przekroczenie granicy.

Obecne wydarzenia na świecie, w tym wycofanie się Stanów Zjednoczonych z Syrii, może sprzyjać wzrostowi migracji – przekonuje Tom Tugendhat z Foreign Affairs Committee. Posłowie apelują do rządu, aby ten pozostał w ścisłej współpracy z Unią Europejską w sprawach dotyczących nielegalnej migracji. Skrytykowali także politykę w zakresie imigrantów przebywających w obozach migracyjnych we Francji. Zaapelowali o konieczność poprawy ich warunków życiowych. Brak działań w tej kwestii może przyczynić się do zwiększonej ilości prób nielegalnego przekroczenia kanału La Manche.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako