Tragiczna śmierć Polaka w Irlandii – mężczyzna zginął podczas wędkowania

Tragiczna śmierć Polaka w Irlandii – mężczyzna zginął podczas wędkowania

Tragicznie dla Polaka zakończyło się wędkowanie na skalnym brzegu Castle Point w pobliżu Kilkee (Irlandia). Mężczyzna został pochłonięty przez fale. Nie udało się go uratować.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 14. Mężczyzna, którego wiek ustalono na ok. 40 lat, łowił ryby w towarzystwie innej osoby. W pewnym momencie o brzeg uderzyła silna fala, która pochłonęła Polaka. Na miejsce przez jego towarzysza została wezwana pomoc. Służby ratunkowe zareagowały natychmiast. W akcji uczestniczyły łodzie oraz śmigłowiec ratunkowy.

Działania służb ratunkowych były utrudnione. Tego dnia wiał bardzo silny wiatr. Dopiero po godzinie 15.20 udało się odnaleźć ofiarę. Znajdowała się ona ok. 100 metrów od miejsca, w którym mężczyzna został pochłonięty przez fale. Jego życia niestety nie udało się uratować.

Służby zapowiedziały przeprowadzenie śledztwa w sprawie. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 065 9080550.

Dwa lata temu w tej okolicy w podobnych okolicznościach zginął mężczyzna z Węgier. Natomiast w 2004 roku ofiarą był Irlandczyk z Dublina.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako