Paweł R. ponownie podejrzany w sprawie studentki Libby Squire

Paweł R. ponownie podejrzany w sprawie studentki Libby Squire

Paweł R. już wcześniej był podejrzewany o to, że ma coś wspólnego z zaginięciem studentki Libby Squire z Hull. W toku śledztwa nie udowodniono mu jednak związku z tą sprawą. Ujawniono jednak inne występki 25-latka i aresztowano go. Teraz policja znalazła dowody na to, że Polak zgwałcił i zamordował 21-letnią studentkę.

21-letnia Libby Squire zaginęła w nocy 1 lutego. Ostatni raz była widziana na skrzyżowaniu Beverley Road i Haworth Street w Hull. Jej ciało znaleziono dopiero siedem tygodni później w ujściu rzeki Humber. W sprawę zaangażowani byli policjanci, nurkowie, opiekuni z psami oraz społeczeństwo. Ciało kobiety zostało wydane rodzinie dopiero pod koniec sierpnia.

Prokuratura Koronna zapowiedziała, że po długim dochodzeniu policji pojawiły się dowody, które mogą świadczyć o winie Polaka. 25-latek był już przesłuchiwany w tej sprawie tuż po zaginięciu młodej kobiety. Wtedy jednak nie postawiono mu zarzutów w związku z tą sprawą. Odkryto jednak, że dopuścił się on licznych przestępstw o charakterze seksualnym, m.in. podglądał kobiety, onanizował się w miejscach publicznych czy też włamywał się do domów kobiet i wykradał ich rzeczy osobiste. Został wówczas skazany na 8 lat pozbawienia wolności.

Paweł R. ma stanąć przed sądem w Hull 30 października.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako