Sainsbury's planuje zaprzestać sprzedaży fajerwerków

Sainsbury's planuje zaprzestać sprzedaży fajerwerków

Zbliża się święto Bonfire Night. W coraz większej ilości sklepów w Wielkiej Brytanii na półkach zaczynają pojawiać się fajerwerki. Sieć supermarketów Sainsbury's postanowiła, że nie wprowadzi tego typu produktów do swojego asortymentu. Ma być to podyktowane troską o zwierzęta oraz osoby starsze.

Bonfire Night to Dzień Guya Fawkesa. Jest to angielskie święto ludowe, które przypada na 5 listopada w rocznicę wykrycia spisku prochowego. Był to dzień zamachu na Jakuba I Stuarta – króla Anglii i Szkocji. Przyjęło się, że tego dnia palona jest kukła Guya Fawkesa, a także organizowane są pokazy sztucznych ogni i festyny.

Rzecznik Sainsbury's przekazał, że w ofercie żadnego z 2300 punktów w Wielkiej Brytanii nie pojawią się fajerwerki. Decyzja ta została pozytywnie odebrana zarówno przez klientów, jak i organizacje charytatywne.

W Wielkiej Brytanii prowadzone są dyskusje nad wprowadzeniem całkowitego zakazu używania fajerwerków. Obecnie zabronione jest odpalanie ich między godziną 23.00 a 7.00. Wyjątkiem są jedynie specjalne okazje – tak jak Bonfire Night czy Sylwester.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako