Brytyjski rząd przygotowuje się trudności związane z brakiem porozumienia z UE

Brytyjski rząd przygotowuje się trudności związane z brakiem porozumienia z UE

Brytyjski rząd przygotowuje się do załamania negocjacji z Unią Europejską. Według informacji „The Spectator” Bruksela nie zamierza ustępować.

Według informacji „The Spectator”, które udało się zgromadzić jednemu z dziennikarzy, osobą odpowiedzialną za blokowanie porozumienia jest premier Irlandii Leo Varadkar. Informator tygodnika twierdzi, że negocjacje najprawdopodobniej zakończą się w tym tygodniu. Uważa on również, że w Paryżu i Berlinie są osoby, które chcą negocjować, jednak czekają na ruch Irlandii.

Jeżeli negocjacje pomiędzy UE a UK załamią się, brytyjski rząd będzie zmuszony do przedstawienia swojego stanowiska w prawie ustawy Benna. Wówczas premier może zostać zmuszony do wystosowania prośby o opóźnienie Brexitu.

Głównym problemem w osiągnięciu porozumienia pomiędzy UE a Wielką Brytanią jest irlandzki backstop. Johnson proponuje, aby w 2020 roku po okresie przejściowym Irlandia Północna wyszła z unii celnej z UE, ale jednocześnie pozostała na jednolitym unijnym rynku obejmującym obrót towarów.

Wielka Brytania powinna wystąpić z Unii Europejskiej 31 października 2019 roku. Porozumienie w sprawie warunków wyjścia powinno zostać osiągnięte najpóźniej 17 – 18 października na unijnym szczycie.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako