Wakefield: Aresztowano 5 osób podejrzanych o morderstwo Polaka

Wakefield: Aresztowano 5 osób podejrzanych o morderstwo Polaka

Aresztowano 5 osób w związku z morderstwem Aleksandra P. Podejrzani są Polakami. Policja w West Yorkshire Police prowadzi postępowanie w tej sprawie.

W miniony poniedziałek aresztowano osoby podejrzewane o zabójstwo Aleksandra P. Początkowo zatrzymano troje z nich, następnie aresztowano kolejne dwie osoby. Wśród nich znaleźli się: Marceli Sz. (19 l.), Maciej S. (27 l.), Michał Sz. (23 l.), Adam L. (23 l.) oraz Karolina K. (20 l.). Osoby podejrzane mieszkają w Southampton.

Według ustaleń „Dziennika Wschodniego” podejrzani mogą pochodzić z okolic Białej Podlaskiej. Na razie nieznany jest motyw zbrodni. Wyjaśnianiem okoliczności zajmują się policjanci West Yorkshire Police.

Do morderstwa Aleksandra P. doszło w poniedziałek (9 września). Zabójstwa dokonano przy ulicy Pinderfields Road w Wakefield. Ranny Polak został odnaleziony tuż po północy. Obrażenia, jakich doznał, okazały się poważne. Natychmiast wezwano karetkę pogotowia, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować.

Nieoficjalnie niektóre źródła donoszą, że Aleksander P. został przyłapany podczas włamania i wówczas został zabity.

Świadkowie zdarzenia oraz osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat zajścia proszone są o kontakt z policją pod numerem 101 (numer sprawy 13190904220 z dnia 9 września 2019 roku). Anonimowo można się zgłaszać na infolinię Crimestoppers (0800 555 111).

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako