Londyn: Wysokie ceny przejazdów Uberem

Londyn: Wysokie ceny przejazdów Uberem

Nie od dziś wiadomo, że firma Uber oszacowuje ceny przejazdów z uwzględnieniem popytu. W środę rano na użytkowników aplikacji czekała niemiła niespodzianka. Na skutek zamknięcia linii metra Northern Line, ceny przejazdów były kilkadziesiąt razy wyższe niż koszt pojedynczego biletu na przejazd metrem.

Jedna z użytkowniczek aplikacji donosi, że w środę rano przejazd, który taksówką wynosi ok. 12 – 17 funtów, w aplikacji Ubera wynosił aż 87 funtów. Sam przejazd metrem to natomiast koszt ok. 2,80 funta. Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku funkcji Uber Pool (przejazd z innymi pasażerami jadącymi w podobnym kierunku). Był to koszt 57 funtów. Cenę tę można przyrównać do zakupu biletu na pociąg relacji Londyn – Liverpool. Zdenerwowanych użytkowników aplikacji Ubera jest naprawdę wielu.

Również taksówkarze postanowili zainterweniować u burmistrza Sadiqa Khana oraz w Transport of London. Apelują oni, aby amerykańska firma nie dostała przedłużenia licencji na przewóz osób. Według taksówkarzy Uber okrada klientów, dyktując horrendalne ceny.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako