Londyn: Atak w metrze na muzułmanki. Policja apeluje o pomoc

Londyn: Atak w metrze na muzułmanki. Policja apeluje o pomoc

Na stacji metra North Ealing w Londynie doszło do ataku na dwie muzułmanki. Policja apeluje o pomoc w znalezieniu sprawców napaści. Poszkodowane kobiety trafiły do szpitala z poważnymi obrażeniami. Jedna z nich ma złamane żebra, natomiast u drugiej podejrzewa się krwotok wewnętrzny.

Do brutalnego ataku doszło 23 sierpnia ok. godziny 17.30. Ofiarami są dwie muzułmanki – ok. 30-letnia oraz ok. 60-letnia. Kobiety zostały najpierw słownie zwyzywane, a następnie zaatakowane fizycznie. Nie wiadomo dokładnie, ile napastników brało udział w ataku. Policja udostępniła zdjęcie, na którym jest kobieta, która może mieć ważne informacje w sprawie.

Zaatakowane muzułmanki doznały poważnych obrażeń. Obie zostały przetransportowane do szpitala. Starsza kobieta ma złamane żebra, natomiast u młodszej lekarze podejrzewali krwotok wewnętrzny. W chwili napaści muzułmanki miały na głowach hidżaby, co najprawdopodobniej sprowokowało napastników do ataku.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego napadu, proszone są o kontakt z British Transport Police. Zgłoszeń można dokonywać pod numerem 0800 40 50 40 lub pod numerem SMS 61016. Należy podać numer referencyjny sprawy: 442 of 23/08/19.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako