Działacze ekologiczni planują uziemić samoloty na Heathrow za pomocą dronów

Działacze ekologiczni planują uziemić samoloty na Heathrow za pomocą dronów

Grupa aktywistów na rzecz środowiska Heathrow Pause chce zakłócić plan lotów na lotnisku Heathrow.

Do tego celu użyją dronów, co ma zmusić pilotów do lądowania i wywrzeć presję na rząd, aby podjął bardziej zdecydowane kroki w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Akcja ma rozpocząć się po 13 września.

Latające drony bez wątpienia przyczynią się do chaosu na Heathrow – największym europejskim lotnisku. Co gorsza, mogą zbiec się w czasie ze strajkiem pilotów linii British Airways.

Grupa Heathrow Pause oświadczyła, że ​​będzie latać zabawkowymi dronami w strefie ograniczonej oddalonej maksymalnie o 5 km od lotniska, co według grupy zmusi lotnisko do  uziemienia samolotów.

„To symboliczne działanie, wykorzystujące lukę prawną i poświęcenie się uczestników, ma na celu zwrócenie uwagi na najpoważniejszy i najpilniejszy kryzys, jakiego ludzkość kiedykolwiek doświadczyła” - powiedziała grupa. Przedstawiciel Heathrow Pause przyznał też: „Wszyscy uczestnicy akcji z dronami wiedzą, że ryzykują aresztowanie i więzieni, dlatego są przygotowani na pokojowe aresztowanie”.

Drony spowodowały chaos w grudniu ubiegłego roku na Gatwick, drugim najbardziej ruchliwym lotnisku w Wielkiej Brytanii, zakłócając plany podróży dziesiątek tysięcy ludzi w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Incydent doprowadził do odwołania około 1000 lotów i wpłynął na podróż 140 000 pasażerów.

Grażyna P.

Źródło: climatechangenews.com

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako