Brytyjka pracująca jako doradca ds. przestępstw gospodarczych wyłudziła 11 tysięcy funtów zasiłków

Brytyjka pracująca jako doradca ds. przestępstw gospodarczych wyłudziła 11 tysięcy funtów zasiłków

Victoria A. udawała, że jest ciężko chora, aby pobierać pomoc od państwa. Brytyjce w ten sposób udało się wyłudzić około 11 tysięcy funtów, chociaż sama pracowała jako doradca ds. przestępstw gospodarczych w Staffordshire Chambers of Commerce.

Victoria A. dwukrotnie przebywała na misji w Iraku. Gdy kobieta powróciła do UK, nikt nie zamierzał kwestionować jej prawa do pobierania zasiłków. W 2013 roku przyznano jej prawo do pobierania zasiłku na podstawie stwierdzenia złego stanu psychicznego i fizycznego. Po kilku latach stan kobiety poprawił się, więc zdecydowała o zatrudnieniu w Staffordshire Chambers of Commerce jako doradca ds. przestępstw gospodarczych.

Victoria A. nie zrezygnowała jednak z zasiłków. Nadal pobierała pomoc od państwa. Ponadto kobieta zawnioskowała o przyznanie zasiłku PIP (Personal Independence Payment). We wniosku znalazło się stwierdzenie, że kobieta cierpi m.in. na zespół stresu pourazowego, zaburzenia neurologiczne, depresję, lęki oraz porażenie nerwu twarzowego. Victoria A. otrzymała najwyższe możliwe świadczenie.

Sąd Stafford Crown Court ustalił, że kobieta fałszowała zaświadczenia dotyczące swojego stanu zdrowia. Koledzy z pracy przyznali, że dobrze radziła sobie ze swoimi obowiązkami, nie wymagała opieki ani nie miała żadnych trudności.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako