Pożar na Gran Canaria. Ewakuowano 1000 turystów

Pożar na Gran Canaria. Ewakuowano 1000 turystów

Około 1000 osób zostało ewakuowanych z kilku miast na Gran Canarii. Wszystko przez rozległe pożary, które zaczęły rozprzestrzeniać się w kierunku Parku Narodowego i obszaru popularnego wśród turystów na hiszpańskiej wyspie.

Strażacy używali samolotów i helikopterów do walki z gwałtownym ogniem, który pojawił się około 20 mil od stolicy Las Palmas. Władze podały na Twitterze, że pożar stanowi zagrożenie dla kilku miast oraz parku narodowego Tamadaba na zachodzie wyspy.

Ponad 200 strażaków przy wsparciu oddziału wojskowego walczy z ogniem. Do tej pory w pożarze, który wybuchł w sobotę w zachodniej gminie Artenara w pobliżu stolicy prowincji Las Palmas, doszło do zniszczenia około 1000 hektarów.

Strażacy walczący z płomieniami zdawali się mieć nad nimi przewagę w sobotni wieczór, ale zmiana kierunku wiatru pogorszyła sytuację z dnia na dzień.

Dodał, że ponad 200 strażaków, w tym oddział wojskowy rozmieszczony tylko w najgorszych scenariuszach, próbował opanować sytuację.

Hiszpania, druga najpopularniejsza miejscowość turystyczna na świecie, jest często nawiedzana przez ogromne pożary lasów ze względu na suchy klimat latem.

Grażyna P.

Źródło: telegraph.co.uk

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako