Brytyjskie supermarkety w trybie pilnym wycofują kilka produktów ze swojej oferty

Brytyjskie supermarkety w trybie pilnym wycofują kilka produktów ze swojej oferty

Trzy supermarkety w Wielkiej Brytanii muszą wycofać ze swoich półek niektóre z produktów. Okazało się, że mogą one stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia klientów. Jeden z towarów może zawierać niewielkie kawałki metalu.

Food Standards Agency (FCA) zdecydowało o wycofaniu z oferty sklepów m.in. Quorn Chilled Cocktail Sausages. Kiełbaski tego producenta sprzedawane są w sklepach Morrisons oraz ASDA. Występuje przypuszczenie, że mogą one zawierać niewielkie kawałki metalu. Mowa o produktach z partią przydatności (best before) do 27, 28 i 30 lipca 2019 roku. W przypadku innych produktów marki Quorn nie stwierdzono podobnych nieprawidłowości.

Natomiast z Tesco mają zostać wycofane cztery smaki napojów Finest Fruit Presse. Istnieje obawa, że w butelkach zaszedł proces fermentacji, który może przyczynić się do ich wybuchu. Nieprawidłowości stwierdzono w przypadku butelek o pojemności 750 ml z datą przydatności do spożycia do marca 2020 roku. Mowa o smakach:

  • Tesco Finest Sparkling Valencia Orange i Passion Fruit Presse,

  • Tesco Finest Sicilian Lemon & Mint Presse,

  • Tesco Finest Raspberry & Pomegranate Presse

  • Tesco Finest Apple i Elderflower Presse.

Każdy, kto kupił Quorn Chilled Cocktail Sausages z wycofywanej partii lub napój Finest Fruit Presse z partii zagrożonej wybuchem w wyniku fermentacji, może ubiegać się o zwrot pieniędzy.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako