Irlandia: Ryanair wypłaci 25 tysięcy euro odszkodowania 4-letniemu dziecku

Irlandia: Ryanair wypłaci 25 tysięcy euro odszkodowania 4-letniemu dziecku

Ryanair został zobowiązany do wypłacenia odszkodowania rodzinie chłopca, który poparzył się gorącą czekoladą podczas jednego z lotów. Rodzice dziecka otrzymają 25 tysięcy euro.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia 2017 roku. 4-letni wówczas James wraz z rodzicami podróżował do Dublina z Faro (Portugalia). Chłopiec zamówił sobie kubek gorącej czekolady. Niestety, doszło do wypadku, a napój wylał się na dziecko, boleśnie je raniąc.

Ojciec natychmiast zdjął z dziecka zalaną koszulkę i zaalarmował obsługę samolotu. Okazało się, że na pokładzie brakuje odpowiednich opatrunków, które powinny zostać użyte na wypadek poparzenia. W samolocie brakowało nawet tabletek przeciwbólowych. 4-latek był polewany schłodzonym winem musującym. Maszyną podróżował lekarz, który pomógł chłopcu.

Rodzice postanowili walczyć o odszkodowanie dla swojego syna. Dopiero po wylądowaniu w Irlandii chłopcu udzielona należytej pomocy. Oparzenia okazały się poważne i wymagały leczenia w szpitalu. Dopiero po ośmiu miesiącach rany się zagoiły. Rodzice Jamesa zarzucają Ryanairowi, że ten niewłaściwie zadbał o bezpieczeństwo pasażerów.

Ostatecznie przed sądem Circuit Civil Court podpisano ugodę. Irlandzki przewoźnik musi zapłacić rodzinie odszkodowanie w wysokości 25 tysięcy euro.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako