Brytyjczyk, który fałszywie oskarżał o pedofilię, trafi na 18 lat za kratki

Brytyjczyk, który fałszywie oskarżał o pedofilię, trafi na 18 lat za kratki

Brytyjczyk, który rzucał fałszywe podejrzenia o pedofilię, został skazany przez sąd. Mężczyzna trafi na 18 lat do więzienia. Oskarżał on o pedofilię m.in. byłego premiera Edwarda Heatha. Po jego oskarżeniach w kraju ruszyło śledztwo zakrojone na szeroką skalę.

Carl B. był byłym pracownikiem organizacji charytatywnej, która pomagała dzieciom. Sąd w Newcastle uznał mężczyznę winnego. Usłyszał zarzut utrudniania postępowania wymiarowi sprawiedliwości. 51-letni Brytyjczyk oskarżał o pedofilię znane osoby. Oskarżenia te okazały się bezpodstawne.

Po oskarżeniach Carla B. w kraju ruszyło śledztwo zakrojone na szeroką skalę. Przeszukano domy m.in. Edwina Bramalla oraz nieżyjącego już Leona Brittana. Mężczyzna oskarżał również o zabicie trzech chłopców, próbując przekonać, że widział na własne oczy, jak jedno z dzieci zostało uduszone.

Sprawa zyskała rozgłos w 2014 roku. W 2016 roku natomiast sam Carl B. został oskarżony o pedofilię. Jak się okazało, mężczyzna posiadał nieprzyzwoite zdjęcia dzieci oraz filmy z uwiecznionym wizerunkiem nastolatka. Podczas śledztwa stwierdzono, że 51-latek czerpał przyjemność z oglądania dziecięcej pornografii.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako