UK: Mężczyzna wychylił głowę przez okno pociągu i zginął, uderzając nią w słup. Odpowiedzialność za to ma ponieść przewoźnik

UK: Mężczyzna wychylił głowę przez okno pociągu i zginął, uderzając nią w słup. Odpowiedzialność za to ma ponieść przewoźnik

Do tragicznej śmierci 24-letniego Simona B. doszło 3 lata temu. Mężczyzna wychylił głowę przez okno pociągu, uderzając nią w słup. Przeciwko przewoźnikowi wysunięto oskarżenie, że nie dopełnił obowiązku odpowiedniego poinformowania pasażerów o konsekwencjach wychylania się przez okno podczas jazdy. Govia Thameslink Railway może zapłacić karę w wysokości nawet 1,1 miliona funtów.

24-latek pasjonował się koleją. Przed śmiercią został zatrudniony w Hitachi Rail Europe w Bristolu. Simon B. często jednak zachowywał się nieodpowiedzialnie w pociągach, czego dowodem są m.in. zdjęcia na portalach społecznościowych na profilach mężczyzny.

W sierpniu 2016 roku 24-latek podróżował linią Gatwick Express, którą obsługuje Govia Thameslink Railway. Mężczyzna na wysokości stacji Wandsworth Common wychylił się przez okno, uderzając głową w semafor. Siła uderzenia była ogromna. Simon B. stracił przytomność. Zaalarmowani ratownicy nie zdołali go uratować.

Pomimo tego, że to 24-latek zachował się nieodpowiedzialnie, winę za ten tragiczny wypadek, ponosić ma przewoźnik. Govia Thameslink Railway miał niedostatecznie poinformować swoich pasażerów o skutkach wychylania się przez okno pociągu podczas jazdy. Na drzwiach wejściowych była umieszczona nalepka o zakazie wychylania się przez okno, jednak miała być ona słabo widoczna.

Prokurator zażądał, aby firma zapłaciła karę w wysokości 1,1 miliona funtów. Prawnik reprezentujący interesy firmy wystąpił jednak o łagodniejszy wyrok. Niebawem sąd wyda decyzję w tej sprawie.  

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako