Brytyjczycy wydają 2,7 mld funtów na letnie ubrania

Brytyjczycy wydają 2,7 mld funtów na letnie ubrania

Brytyjczycy wydadzą latem tego roku ponad 2,7 miliarda funtów na ubrania.

Ankieta przeprowadzona wśród 2000 osób przez Censuswide w imieniu organizacji charytatywnej Barnardo wykazała, że ​​letnie imprezy, takie jak wesela, grille i festiwale, mogą przyspieszać zakupy modowe, ponieważ konsumenci kupują tanie ubrania i później je wyrzucają.

Według ankiety brytyjscy kupujący wydadzą około 800 milionów funtów na stroje weselne (średni wydatek na strój to 80 funtów), których nie będą nosić ponownie. Dodatkowa suma 700 milionów funtów zostanie wydana na ubrania jednorazowego użytku – wynika z ankiety.

„Jest to zachowanie kosztowne i niezrównoważone, zarówno pod względem względów środowiskowych związanych z produkcją nowych ubrań, jak i tonami marnowanych rzeczy, które następnie trafiają na wysypiska” – oświadczyła organizacja charytatywna.

Badanie wykazało, że co czwarty badany czułby się zakłopotany, nosząc ten sam strój na specjalną okazję więcej niż raz. Wstyd związany z ponownym założeniem tego samego stroju częściej występuje u młodszych kupujących. Tylko 12% osób w wieku powyżej 55 lat stwierdziło, że wstydzą się pokazać w posiadanej już rzeczy na specjalnym wydarzeniu.


Grażyna P.

Źródło: news.sky.com

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako