Wielka Brytania: Policja szuka sprawców porwania i torturowania Polaka

Wielka Brytania: Policja szuka sprawców porwania i torturowania Polaka

45-letni Tomasz Samel został porwany i torturowany. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Brytyjska policja opublikowała nagranie, na którym widać dwóch mężczyzn podejrzanych w tej sprawie.

Polak został porwany ze swojego domu w Birmingham 27 marca przed godziną 9 rano. Podejrzanymi w tej sprawie są dwaj mężczyźni, którzy wciągnęli Samela do białej furgonetki Peugeot Boxer.

W tym samym dniu przed godziną 23.00 w Bickerstaffe (130 kilometrów od Birmingham) ofiara porwania dotarła do jednego z domów i prosiła o pomoc. Mężczyzna miał poparzone ok. 75% ciała. Został przetransportowany do szpitala w Liverpoolu. Niestety, nie udało się go uratować i pomimo walki o jego życie 21 czerwca zmarł.

Brytyjska policja postanowiła opublikować wizerunek mężczyzn, którzy są podejrzewani w tej sprawie. Nagranie z kamer CCTV z jednej ze stacji benzynowych ukazuje, jak mężczyźni kupują kamizelki odblaskowe, a następnie odjeżdżają białą furgonetką. Policja stara się również ustalić, gdzie jest aktualnie biała furgonetka Peugeot Boxer o numerach rejestracyjnych OY55 MVT. W dniu porwania Polaka pojazd miał być widziany m.in. w Hopwood Park Services (Bromsgrove), Bristolu oraz Banbury (Oxfordshire).

Policja apeluje, aby ktokolwiek, kto ma wiedzę na temat porwania oraz mężczyzn podejrzanych o ten czyn, skontaktował się ze śledczymi. Wszelkie informacje można zgłaszać na czacie online na stronie west-midlands.police.uk (w godzinach: 8.00 – 24.00) lub pod numerami telefonu: 0121 626 6025 oraz 0800 555 111 (anonimowo).

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako