Nie będzie bezpłatnego transportu publicznego w Dublinie – najwolniejszym mieście Europy?

Nie będzie bezpłatnego transportu publicznego w Dublinie – najwolniejszym mieście Europy?

Rząd opublikował wczoraj swój plan działań na rzecz klimatu. Znalazł się w nim sposób, w jaki zamierza osiągnąć swoje cele w zakresie gazów cieplarnianych.

Minister ds. Komunikacji Działania na rzecz klimatu i środowiska Richard Bruton przedstawił raport wraz ze swoimi kolegami z ministerstwa i premierem Leo Varadkar.

Wprowadzenie większej liczby samochodów elektrycznych, walka z jednorazowymi opakowaniami z tworzyw sztucznych i modernizacja domów – to tylko niektóre z metod zawartych w planie.

Jednak przywódca Partii Zielonych Eamon Ryan powiedział, że w dokumencie nie ma nic istotnego o transporcie.

TheJournal.ie zapytał ministra Rossa i Taoiseacha, dlaczego coś tak radykalnego jak darmowy transport publiczny nie zostało uznane za część planu. Obaj wykluczyli jednak taką możliwość.

Wcześniej w tym roku raport Inrix, globalnej firmy specjalizującej się w analizie transportu, odkrył, że Dublin był najwolniejszym miastem w całej Europie, a kierowcy spędzili około 246 godzin w ruchu w 2018 r. I podróżowali z prędkością zaledwie 6 mph .

Ryan powiedział, że transport jest „najsłabszym ogniwem” w nowym planie rządu, dodając, że choć z zadowoleniem przyjął niektóre inicjatywy, nie wierzył, by sprawozdanie było wystarczająco ambitne.

Grażyna P.

Źródło: www.thejournal.ie

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako