Brytyjskie miasta, w których w lato można będzie znaleźć lepszą pracę

Brytyjskie miasta, w których w lato można będzie znaleźć lepszą pracę

Dobra wiadomość dla mieszkających w Wielkiej Brytanii osób, które planują zmienić pracę. Niektóre z miast UK oferować będą wynagrodzenie wyższe nawet o 4%. Gdzie warto szukać pracy?

Ankieta CV-Library została przeprowadzona na grupie 1200 brytyjskich specjalistów. Zgodnie z jej wynikami to najlepszy czas na poszukiwanie nowej pracy. W nowych ofertach pracy zaproponowane wynagrodzenie może być nawet o 4% wyższe. Jak się okazuje, największe miasta w UK cierpią na niedobór siły roboczej.

Dla przykładu w Glasgow liczba wolnych etatów wzrosła o 22% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. W Bristolu odnotowano wzrost tego wskaźnika o 18%. W innych miastach kształtowało się to następująco: Hull – 16%, Cardiff – 15%, Portmouth – 11%, Edynburg – 9%, Londyn – 6%, Southampton – 4%, Brighton – 3% oraz Menchester – 2%. Według specjalistów okres letni wbrew pozorom może być najlepszym czasem na szukanie nowej pracy.

Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy, dobrze jest inwestować w siebie. Dodatkowe kursy i samodzielne rozwijanie kompetencji jest bardzo cenione na współczesnym rynku pracy.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako