Wielka Brytania: Zatrzymano Polaka, który wyłudził pieniądze na rzekomą operację

Wielka Brytania: Zatrzymano Polaka, który wyłudził pieniądze na rzekomą operację

Na terenie UK zatrzymano mężczyznę, który oszukał ludzi na łączną kwotę prawie 100 tysięcy złotych. Mężczyzna wyłudził blisko 60 tysięcy złotych na rzekomy przeszczep serca oraz rehabilitację po operacji. W rzeczywistości nigdy nie doszło do przeszczepu.

34-latek z Polski przez cztery poprzednie lata dokonywał oszustw na terenie Polski. Postępowanie było utrudnione ze względu na to, że mężczyzna się ukrywał. W końcu wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Sprawa zaczęła się po tym, gdy 34-latek oszukał innego mężczyznę. W 2016 roku zawarli oni ustną umowę dotyczącą wymiany telefonów. Poszkodowany wysłał oszustowi swój telefon, jednak w zamian nie otrzymał nic. W ten sposób stracił ok. 2 tysiące złotych. Sprawa została zgłoszona na policję.

Oszust ma na swoim koncie również i inne wyłudzenia, m.in. nie wywiązał się on z ustnych umów dotyczących sprzedaży 20 samochodów oraz wyłudził ok. 60 tysięcy złotych na pokrycie kosztów przeszczepu serca i rehabilitacji – do rzeczonej operacji nie doszło.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie Wielkiej Brytanii. W sumie usłyszał 11 zarzutów. Grozi mu kara więzienia – do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako