Picie alkoholu na pokładzie samolotu może grozić wysoką karą

Picie alkoholu na pokładzie samolotu może grozić wysoką karą

Wystartowała kampania pod nazwą One Too Many, której zadaniem jest przypomnienie podróżnym w UK, że za pewne zachowania na pokładzie samolotu mogą grozić kary nawet w wysokości 80 tysięcy funtów. Tak może się stać, gdy z ich powodu samolot będzie musiał zawrócić lub wylądować awaryjnie.

Na 14 lotniskach w Wielkiej Brytanii pojawiły się tablice informacyjne o konsekwencjach nadużywania trunków alkoholowych przed oraz w trakcie lotu. Pijani pasażerowie muszą liczyć się z tym, że nie zostaną wpuszczeni na pokład maszyny, ukarani grzywną w wysokości 5 tysięcy funtów lub skazani na 2 lata pozbawienia wolności. Uciążliwi podróżni mogą dostać dożywotni zakaz korzystania z przelotów danego przewoźnika.

Jeżeli samolot z winy pijanego pasażera, będzie musiał zawrócić, winny takiej sytuacji musi liczyć się z grzywną w wysokości 80 tysięcy funtów oraz pobytem w więzieniu. W ubiegłym roku liczba incydentów z osobami uciążliwymi na podkładzie wynosiła 413 – ok. 30% przypadków dotyczyła nadużyć alkoholu przez pasażerów.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako