Londyn: Powstanie pierwszy na świecie basen na wieżowcu

Londyn: Powstanie pierwszy na świecie basen na wieżowcu

W Londynie ma powstać pierwszy na świecie basen pozbawiony krawędzi z pełnym (360-stopniowym) widokiem na miasto. Ma zostać umieszczony na wieżowcu o wysokości 220 metrów.

Basen na szczycie luksusowego hotelu w brytyjskiej stolicy ma składać się z przezroczystych ścian i dna. Atrakcja ma nosić nazwę Infinity London. Jest to projekt Compass Pools. Osoby pływające w basenie będą mogły podziwiać panoramę miasta, a także spojrzeć w dół przez przezroczyste dno.

W basenie mają znaleźć się specjalne spiralne schody, które umożliwią wejście i wyjście z niego. Ich projekt oparty jest na koncepcji drzwi w łodzi podwodnej. Projektanci nie chcieli stosować innych rozwiązań, aby nie zaburzyły one widoków z basenu, a także, aby podczas użytkowania woda nie spływała po budynku. Basen ma być ogrzewany dzięki energii z systemu klimatyzacji wieżowca. Ponadto zamontowane zostanie oświetlenie wzdłuż jego krawędzi.

Nie potwierdzono oficjalnie lokalizacji budynku, na którym ma pojawić się ten nietypowy basen. Jednak według doniesień medialnych jego budowa ma ruszyć już w przyszłym roku.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako