Londyn: 30 osób w 3-pokojowy mieszkaniu

Londyn: 30 osób w 3-pokojowy mieszkaniu

W Harrow w północno-zachodnim Londynie w domu z trzema sypialniami mieszkało 30 osób. Sytuacja wyszła na jaw podczas nalotu lokalnych urzędników.

Urzędnicy odwiedzili nieruchomość po tym, jak dostali skargi dotyczące hałasu. Sąsiedzi skarżyli się również na nieludzkie warunki higieniczne panujące w pobliskim domu i jego otoczeniu.

Początkowo mówiono o tym, że w mieszkaniu przebywa 15 osób. Okazało się jednak, że w 3-pokojowym budynku przebywało dwa razy więcej osób. We wszystkich pomieszczeniach rozłożone były brudne materace. Dla niektórych osób nie starczyło miejsca w domu. Spali oni w ogrodzie przylegającym do nieruchomości.

Urzędnicy skontaktowali się z agentem odpowiedzialnym za wynajem nieruchomości. Ten miał zastosować się do ich uwag. Po trzech miesiącach ponownie skontrolowano budynek. Wówczas mieszkała w nim tylko jedna rodzina. Do inspektorów zaczęły jednak docierać skargi na to, że ponownie wprowadzają się do domu kolejne osoby. Nalot ujawnił kolejne nadużycia agenta nieruchomości. Odpowie on przed sądem za swoje czyny.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako