„Nie będziemy szpiegować” – obiecuje prezes Huawei Theresie May

„Nie będziemy szpiegować” – obiecuje prezes Huawei Theresie May

Huawei chce podpisać porozumienie z konserwatywnym rządem premier Theresy May.  Przewodniczący chińskiego koncernu telekomunikacyjnego mówi, że Waszyngton zwiększa presję na kraje europejskie, by zakazały spółce zajmowania się szpiegostwem.

Zobowiązanie to nadeszło w momencie, w którym prezydent USA Donald Trump przygotowuje się do podpisania zarządzenia zakazującego amerykańskim firmom korzystania z jakichkolwiek zestawów, które mogłyby służyć do podsłuchu. Stwarzają one ryzyko dla bezpieczeństwa narodowego.

Brytyjska premier Theresa May postanowiła wpuścić Huawei do brytyjskiej sieci. W zeszłym tygodniu zwolniła sekretarza obrony, mówiąc, że ujawnił protokoły poufnego spotkania o wysokim poziomie bezpieczeństwa, na którym zajęła to stanowisko.


„Jesteśmy gotowi podpisać umowy zakazujące szpiegowania, w tym z rządem Wielkiej Brytanii, aby zobowiązać się do tego, aby nasz sprzęt spełniał standard nieszpiegujący, pozbawiony „tylnych drzwi” – dziennikarzom w Londynie prezes Huawei Liang Hua dziennikarzom w Londynie.

Wielka Brytania zadecyduje, w jakim stopniu pozwoli Huawei, największemu na świecie dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego, uczestniczyć w budowaniu sieci 5G.

Grażyna P.

Źródło: washingtontimes.com

Fot. OGL 3

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako