Z brytyjskich supermarketów ze względów bezpieczeństwa zlecono wycofanie dania dla niemowląt

Z brytyjskich supermarketów ze względów bezpieczeństwa zlecono wycofanie dania dla niemowląt

W trybie pilnym z większych brytyjskich supermarketów zlecono wycofanie potraw w słoiczku dla niemowląt. Mowa tu o partii producenta Cow & Gate. Danie może zawierać fragmenty gumowej rękawiczki.

Cow & Gate zlecił wycofanie swojego dania w słoiczkach dla niemowląt. Potrawy sprzedawane są w większych brytyjskich supermarketach. W produkcie Cheesy Broccoli Bake można znaleźć fragmenty niebieskiej gumowej rękawiczki.

Decyzję o wycofaniu partii słoiczków wydała agencja Food Standards Agency (FSA). Według niej produkt może być niebezpieczny do spożycia. Cow & Gate natomiast uspakaja, że danie nie jest niebezpieczne, lecz jedynie nie spełnia restrykcyjnych standardów jakości firmy. Producent zapewnia, że jest to odosobniony przypadek.

Słoiki Cheesy Broccoli Bake o pojemności 250 g sprzedawane są w brytyjskich supermarketach, w tym w Tesco, Sainsbury’s, Morrisons oraz Asda. Partia, której wycofanie zlecono, ma kod 28122020 oraz datę przydatności (best before): 28.12.2020. Każdy, kto nabył taki produkt, może zwrócić go w sklepie, w który dokonano zakupu. Pełny zwrot pieniędzy możliwy jest zarówno z paragonem, jak i bez niego.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako