Amazon proponuje pracownikom rezygnację z pracy. W zamian chce im pomóc w otwarciu działalności

Amazon proponuje pracownikom rezygnację z pracy. W zamian chce im pomóc w otwarciu działalności

W wysiłkach zmierzających do szybszej realizacji zamówień Amazon wpadł na nowy pomysł. Gigant sprzedaży online zamierza zachęcać pracowników do zakładania własnych firm.


Pracownicy Amazon, którzy skorzystają z obniżki, otrzymają środki, które pokryją koszty uruchomienia firmy. Ma to być maksymalnie 10 000 USD. Ponadto Amazon zadeklarował, że wypłaci im równowartość trzech ostatniej pensji brutto, jakie zarobiliby, będąc na etacie.

Zgodnie z zapowiedzią Amazon opracował nowe ramię programu, aby pomóc pracownikom zainteresowanym programem Partner Service Delivery otworzyć własną działalność.

Amazon utworzył w ubiegłym roku program Partner Service Delivery, który od początku doprowadził do utworzenia ponad 200 małych firm. Niektórzy pracownicy z pewnością zainteresują się programem, jeśli będą już zainteresowani założeniem własnej firmy lub utkną w codziennej pracy w magazynach Amazon. Jeśli jednak program okaże się popularny, nie wiadomo, ilu pracowników będzie mogło opuścić swoje stanowiska i wziąć udział w tym programie.

Grażyna P.

Źródło: cbsnews.com

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako