Muzeum Auschwitz oburzone. Marka odzieżowa wykorzystała zdjęcia krematorium na spódniczkach mini

Muzeum Auschwitz oburzone. Marka odzieżowa wykorzystała zdjęcia krematorium na spódniczkach mini

Władze muzealne byłego nazistowskiego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau zaprotestowały przeciwko sprzedawcy internetowemu, który sprzedaje minispódniczki, poduszki i inne przedmioty ze zdjęciami obozu.

 

Zdaniem władz Muzeum Auschwitz umieszczanie na odzieży miejsc, w których zginęło około 1,1 miliona ludzi jest co najmniej niestosowne i lekceważące.


Australijski serwis Redbubble, który umożliwia artystom tworzyć projekty na T-shirty i inne przedmioty z tkanin oraz sprzedawać je bezpośrednio w serwisie zadeklarował, że podejmuje natychmiastowe działania w celu usunięcia przedmiotów, które nie są zgodne z wytycznymi.

Wśród przedmiotów oferowanych przez różnych producentów znalazły się minispódniczki, poduszki i torby z ponurymi czarno-białymi obrazami obozu i torów kolejowych, którymi pociągi przywoziły ludzi do Birkenau.

W latach 1940-45 około 1,1 miliona ludzi, głównie Żydów, ale także Polaków, Cyganów, rosyjskich jeńców wojennych i innych zginęło w komorach gazowych lub zmarło z głodu, ciężkiej pracy i chorób na terenie Auschwitz-Birkenau, nazistowskiego obozu niemieckiego założonego na terytorium okupowanej Polski.


Grażyna P.

Źródło: timesofisrael.com

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako