Oszczędna Brytyjka wydaje na zakupy dla rodziny jedynie 16,50 f tygodniowo. Jak ona to robi?

Oszczędna Brytyjka wydaje na zakupy dla rodziny jedynie 16,50 f tygodniowo. Jak ona to robi?

44-letnia Jeni Dearing z Bromley w Londynie zachwyciła Brytyjczyków tym, jak tanio potrafi zrobić zakupy spożywcze dla całej rodziny.

132 posiłki dla siebie, męża i ośmioletniego syna kosztują ją zaledwie 99 funtów miesięcznie (około 16,50 funtów tygodniowo).

Dzięki gospodarności kobieta jest w stanie przygotować smaczne i tanie posiłki dla swoich najbliższych. Jeni zakupy robi w supermarketach, a warzywa kupuje na lokalnym rynku. Mięso nabywa w sklepie internetowym dla kulturystów. Wie, gdzie zrobić zakupy, aby kosztowały ją jak najmniej.

Jeni na tygodniowe zakupy dla całej rodziny wydaje zaledwie 16,50 funtów, co daje w skali miesiąca łączną kwotę 99 funtów.

Rodzina na co dzień nie narzeka. Domownicy jedzą spaghetti bolognese, chilli con carne i curry, a także pieczenie. Sekretem Jeni jest gotowanie posiłków na kilka dni i zamrażanie ich w zamrażalniku. Zdaniem kobiety, takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty posiłków i czas potrzebny na ich przygotowanie.

Swoją przygodę z oszczędnym gotowaniem Jeni rozpoczęła, gdy urodził się jej syn. Kobieta chciała zmniejszyć cotygodniowe wydatki na artykuły spożywcze, dlatego zaczęła dokumentować swoje zakupy i sposób gotowania na Instagramie.

Grażyna P.

Źródło: „Daily Mail”

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako