Most Hammersmith w Londynie zamknięty

Most Hammersmith w Londynie zamknięty

Most Hammersmith w Londynie został zamknięty. Taką decyzję wydali radni miasta. Uznali oni, że postępujące uszkodzenia obiektu zagrażają bezpieczeństwu ludzi. Konstrukcja mostu dwukrotnie była narażona na ataki terrorystyczne.

Most łączy Hammersmith z Barnes. Jest to główny korytarz, z którego korzystają osoby chcące przedostać się przez Tamizę autobusami numer 33, 72, 209, 410, 485 oraz 609. Kontrole bezpieczeństwa wykazały, że poruszanie się po moście może zagrażać bezpieczeństwu ludzi.

Most w Hammersmith ma zostać odnowiony. Nie wiadomo, jednak kiedy dokładnie to się stanie, ponieważ Transport of London tnie koszty i aktualnie nie może sfinansować remontu.

24 lutego 1996 roku Prowizoryczna IRA podjęła próbę wysadzenia mostu. Eksplodował wyłącznie zapalnik, który spowodował niewielkie zniszczenia.

1 czerwca 2000 roku most Hammersmith jednak uszkodziła eksplozja. Za zamachem stała organizacja terrorystyczno-paramilitarna Real IRA. Wówczas wprowadzono ograniczenia wagowe dla pojazdów poruszających się po moście.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako