Dwaj polscy kierowcy zawodowi chcieli przemycić imigranta do UK w trumnie

Dwaj polscy kierowcy zawodowi chcieli przemycić imigranta do UK w trumnie

Dwaj Polacy, którzy jeździli jako zawodowi kierowcy ciężarówek, zostali zatrzymani na próbie przemytu Irakijczyka do UK. Mężczyźni próbowali przemycić imigranta w ciężarówce z trumnami.

Zapadł wyrok w sprawie dwóch Polaków, którzy próbowali przemycić Irakijczyka w ciężarówce załadowanej na pociąg, który przemieszczał się Kanałem La Manche do Wielkiej Brytanii. Do zdarzenia doszło 2 kwietnia.

Polacy deklarowali, że wiozą do UK puste trumny. Szczegółowa kontrola wykazała jednak, że wewnątrz jednej z nich znajdował się Irakijczyk, który chciał nielegalnie wjechać do Wielkiej Brytanii. Kierowcy przekonywali, że nie zdawali sobie sprawy z tego, że ktokolwiek jest w trumnie. Specjaliści zauważyli jednak, że otwarcie trumny bez kogoś z zewnątrz byłoby niemożliwe. Dlatego też Irakijczyk nie mógł sam wejść do niej i zamknąć się w taki sposób.

Polacy zostali skazani na 14 miesięcy pozbawienia wolności przez sąd Boulogne-sur-Mer we Francji. Usłyszeli zarzut pomocy cudzoziemcowi o nieuregulowanym statusie we wjeździe do UK.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako