Zatrzymano Polaka deportowanego z UK, który wrócił na Wyspy z fałszywymi dokumentami

Zatrzymano Polaka deportowanego z UK, który wrócił na Wyspy z fałszywymi dokumentami

29-letni Robert T. został deportowany z UK za handel narkotykami. Mężczyzna jednak powrócił na Wyspy, posługując się fałszywymi dokumentami. Przestępca został zatrzymany przez policję w Wrexham.

Mężczyzna podał dwie różne wersje dotyczące zaistniałych zdarzeń. 29-latek przekonywał, że kupił fałszywe dokumenty, a następnie przyleciał samolotem z Warszawy do Birmingham. Później miał udać się do Wrexham, gdzie aktualnie przebywa jego partnerka oraz dziecko.

Obrońca Roberta T. podał zupełnie inną wersję. 29-latek miał za pomocą swojego prawdziwego paszportu dostać się na terytorium Irlandii i przebywać tam ok. 6 miesięcy. W tym czasie jego partnerka miała poważnie zachorować. Mężczyzna zmartwiony stanem zdrowia kobiety postanowił udać się do niej niezwłocznie. Obrońca przekonuje, że w dokumenty Roberta T. nie były przez nikogo sprawdzane, gdy ten odbywał podróż do Walii przez Holyhead. Według prawnika nie można więc mówić o tym, że jego klient używał fałszywych dokumentów po to, aby dostać się do UK.

Sędzia nie był przekonany co do prawdziwości wersji przedstawionej przez obrońcę Roberta T. Kolejną rozprawę wyznaczono na 17 kwietnia. Mężczyzna w 2017 roku został deportowany z UK w związku z handlem narkotykami.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako