UK: Rumunka brutalnie pobita. Sprawcy uznali ją za Polkę

UK: Rumunka brutalnie pobita. Sprawcy uznali ją za Polkę

W Doncaster nastolatkowie zaatakowali i pobili 34-letnią kobietę. Obywatelkę Rumunii uznali za Polkę. Cel ataku miał podłoże rasistowskie. Policja szuka sprawców brutalnego napadu.

Doncaster, hrabstwo South Yorkshire. To tutaj na West Road 15 marca o godzinie 23.30 doszło do brutalnego napadu na kobietę. 34-letnia Anca Si Piticii, obywatelka Rumunii została zaatakowana na podjeździe własnego domu przez grupę nastolatków. Wśród nich byli zarówno chłopaki, jak i dziewczyny.

Kobieta wyciągała z bagażnika samochodu zakupy. W tym czasie obok niej przechodziła grupa nastolatków, która hałasowała i wyrażała się wulgarnie. 34-latka poprosiła, by zachowywali się ciszej, ponieważ krzyki mogą obudzić jej dzieci. Wówczas jedna z dziewczyn podeszła do niej i zaczęła kierować w stronę Rumunki wyzwiska. Nagle na kobietę rzuciła się cała grupa nastolatków. Bili ją, okładali kolanami i pięściami w głowę. Towarzyszyły temu krzyki: „ty polska pi***”.

Kobiecie udało się uwolnić. Pobiegała do sąsiada, który próbował wyciszyć konflikt. W tym czasie Anca Si Piticii uciekła do własnego domu. Grupa nastolatków zaczęła uszkadzać ogrodzenie jej domu oraz samochód znajomego zaparkowany na podjeździe. Kobieta zadzwoniła po policję. W sieci opublikowała zdjęcia, które ukazują jej obrażenia po brutalnym ataku.

Osoby, które mogą coś wiedzieć na temat sprawców zdarzenia, proszone są o kontakt z policją pod nr 101. Numer referencyjny sprawy 14/47674/19. Wiadomo, że trzech napastników odjechało czarnym SUV-em, reszta uciekła pieszo.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako