10% Irlandczyków zażywa leki antydepresyjne

10% Irlandczyków zażywa leki antydepresyjne

Od 10 do 12% dorosłych Irlandczyków zażywa antydepresanty.

Przemawiając na dorocznej konferencji Irlandzkiej Organizacji Medycznej (IMO) w Killarney, dr Matthew Sadlier, konsultant psychiatra w służbie zdrowia psychicznego w północnej części Dublina, powiedział, że to szacunkowa liczba – ze względu na brak dokładnych danych dotyczących około 3 milionów prywatnych pacjentów w Irlandii.

Powiedział, że około 390 000 z około 1,6 miliona osób objętych systemem kart medycznych zostały przepisane leki przeciwdepresyjne.

Dr Sadlier powiedział, że leki przeciwdepresyjne działają, ale najlepiej stosować je w ramach terapii skojarzonej z terapią zawodową i psychologiczną. Powiedział również, że istnieje ogólnoświatowy trend zwiększonego przepisywania leków przeciwdepresyjnych.

„Problem ten pokazuje, że zdrowie psychiczne stanowi ogromną część służby zdrowia. To ogromny popyt i potrzeba, którą można zaspokoić”.

Tymczasem lekarze stali się w tym tygodniu najnowszą grupą krytykującą rząd za niższe stawki wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w ostatnich latach.

Grażyna P.

Źródło: „Irish Times”

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako