Bradford: 21-letni Polak aresztowany za zmuszanie do niewolnictwa

Bradford: 21-letni Polak aresztowany za zmuszanie do niewolnictwa

21-letni Polak usłyszał zarzut zmuszania do niewolnictwa innego Polaka. Ofiara przestępstwa została uwolniona przez funkcjonariuszy Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA). Akcja miała miejsce w Bradford w Anglii.

Ofiarą 21-latka był 27-letni Polak. Mężczyzna był zatrudniony w branży spożywczej. GLAA poinformowało, że otrzymał on odpowiednie wsparcie po uwolnieniu.

27-latka skusiła bardzo korzystna oferta pracy. Przyjechał do Anglii w 2018 roku. Dopiero po przyjeździe do UK okazało się, że jego zarobki były przejmowane przez 21-latka. 27-letnia ofiara niewolnictwa otrzymywała jedynie 50 funtów tygodniowo.

Policja nie podała tożsamości obu Polaków. Wiadomo jedynie, że do akcji uwolnienia ofiary doszło 7 marca 2019 roku. Nie jest to pierwsza sprawa tego typu w ostatnim czasie. Pod koniec 2018 roku głośno było o zatrzymaniu pary, która trudniła się w sprowadzaniu nielegalnych imigrantów i zmuszała ich do pracy w jednej z fabryk Leicester. W tym samym czasie zatrzymani zostali także obywatele Rumunii i Walii w związku ze zmuszaniem ludzi do niewolniczej pracy.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako