Historyczny rynek Smithfield może zniknąć z Londynu

Historyczny rynek Smithfield może zniknąć z Londynu

Rynek, który od 800 lat jest częścią Londynu, może zniknąć z przestrzeni miasta.

Władze rozważają przeniesienie go na obrzeża stolicy.

Być może historyczny rynek zostanie zaadaptowany w nowym miejscu. Jedną ze wskazywanych opcji jest były zakład rafinerii w Thurrock w hrabstwie Essex, na którym ma znaleźć się również targ rybny Billingsgate oraz rynek owoców i warzyw New Spitalfields.

Władze rozważają jeszcze inne potencjalne miejsca, takie jak: elektrownia Barking w Dagenham, Silvertown nieopodal lotniska City w Docklands oraz Fairlop w Redbridge. W ten sposób City od London scali trzy rynki na terenie jednego obiektu. Jeżeli plan dojdzie do skutku, teren po historycznym rynku Smithfield zostanie przeznaczony na nowe inwestycje.

James Tumbridge, przewodniczący Komitetu ds. Rynków w City of London Corporation, powiedział: „Trzy wiodące rynki żywności w Billingsgate, New Spitalfields i Smithfield obsługują naszych obywateli od setek lat. Aby zapewnić sobie sukces i najlepszą możliwą przyszłość, opracowujemy program konsolidacji rynków City Corporation w jednym miejscu. Celem jest udostępnienie bardziej nowoczesnych urządzeń i przestrzeni dla naszych handlowców, aby rozwijać i wspierać gospodarkę żywnościową Londynu”.

Grażyna P.

Źródło: „Evening Standard”

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako