Samolot ze 157 pasażerami na pokładzie runął po starcie. Wśród ofiar Polacy

Samolot ze 157 pasażerami na pokładzie runął po starcie. Wśród ofiar Polacy

Uznawany za jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie Boeing 737 MAX 8 spadł kilka minut po starcie.

Maszyna linii lotniczych Ethiopian Airlines ze 157 osobami na pokładzie zniknęła z radarów 6 minut po starcie. Samolot rozbił się w drodze do Nairobi. Nikt nie ocalał. Na pokładzie znajdowało się dwóch Polaków. Wśród pasażerów było również 32 Kenijczyków, 18 Kanadyjczyków, 9  Etiopczyków, 8 Włochów, 8 Chińczyków, 8 Amerykanów, a także m.in. Brytyjczycy, Francuzi, Egipcjanie, Holendrzy, obywatele Indii, Słowacy, Austriacy, Szwedzi, Rosjanie, Izraelczycy, Hiszpanie.

Rzecznik Ethiopian Airlines potwierdził, że katastrofy nikt nie przeżył. Na razie za wcześnie o informację dotyczącą tego, co spowodowało wypadek.

Państwowe linie Ethiopian Airlines są jednym z największych i najbezpieczniejszych przewoźników w Afryce. Tym razem cień podejrzenia padł na model maszyny. Przypomnijmy, że taki sam Boeing rozbił się krótko po starcie z Dżakarty. Śledczy podejrzewają, że w obu przypadkach mogło dojść do awarii prędkościomierza.

 

Grażyna P.

Źródło: tvn24.pl

Fot. GFDL 1.2

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako