Tajemnicze zniknięcie studentki z Hull – podejrzewany Polak

Tajemnicze zniknięcie studentki z Hull – podejrzewany Polak

31 stycznia zaginęła Libby Squire. W środę w związku ze sprawą zatrzymany został Paweł R.

21-letnia studentka Libby Squire zaginęła w Hull z nocy z 31 stycznia na 1 lutego. Dziewczyna nie została wpuszczona do klubu Welly Club, postanowiła więc wrócić do domu taksówką.

Pół godziny przed północą Libby wysiadła w pobliżu swojego domu. Ok. 23.40 zarejestrowały ją kamery monitoringu – studentka siedziała na ławce przy Beverley Road. To ostanie miejsce, w którym była widziana 21-latka. Następnego dnia znaleziono w tym miejscu należący do Libby błyszczyk.

Świadkowie zeznali, że młoda kobieta tej nocy rozmawiała z kierowcą przejeżdżającego samochodu. Niektórzy twierdzili również, że słyszeli jej krzyk.

W związku ze sprawą w środę został aresztowany Paweł R. Mężczyzna przebywa w areszcie. Współpracuje z policją. Funkcjonariusze skonfiskowali należące do niego auto, jego dom został przeszukany.

24-letni Paweł R. mieszka niedaleko miejsca, w którym po raz ostatnio widziano młodą kobietę. Mężczyzna wraz z żoną i dwójką dzieci przebywa w Wielkiej Brytanii od 2014 roku. Pracuje jako rzeźnik w Malton.

Do tej pory funkcjonariusze przeszukali teren uniwersytetu, akademik, rzekę oraz staw. Przepytano wielu świadków. Ustalono, że trzy dni przed zaginięciem kobiety przed jej domem widziany był zamaskowany człowiek w kominiarce.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako