Spada zainteresowanie pracą w Wielkiej Brytanii

Spada zainteresowanie pracą w Wielkiej Brytanii

Praca w Wielkiej Brytanii cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem ze strony europejskich pracowników – wskazują dane przytoczone przez BBC News.

Niedobór pracowników ma największy wpływ na branżę budowlaną i medyczną.
W lipcu 2017 r. liczba zainteresowanych pracą w Wielkiej Brytanii spadła do 14 701. Duży wpływ na ten stan rzeczy na Brexit i niepewność związana z warunkami pracy w UK po wyjściu z Unii.

Trend spadkowy potwierdził również Monster, który wskazał, że liczba pracowników z innych krajów UE poszukujących pracy w Wielkiej Brytanii spadła o 12,6% w ciągu roku do stycznia 2019 roku. Jak wynika z danych serwisu LinkedIn, na początku 2016 roku Londyn przyciągał 15% specjalistów z innych krajów UE, natomiast w 2018 roku odsetek ten spadł do 12,6%.

Dane z Urzędu Statystyk Krajowych (ONS) pokazują również, że liczba obywateli spoza Wielkiej Brytanii z UE pracujących w Wielkiej Brytanii spadła o 132 000 w okresie trzech miesięcy do września 2018 r. W porównaniu z 2017 r. jest to największy roczny spadek od czasu rozpoczęcia porównywalnych rejestrów w 1997 roku.

Grażyna P.
Źródło: BBC News

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako